PROPOLIS (kit pszczeli) 50g

PROPOLIS (kit pszczeli) 50g

Cena: 25 PLN
Ilość sztuk: 

Europejczycy od stuleci doceniają propolis za jego właściwości lecznicze – właściwości, które są stopniowo potwierdzane przez współczesne badania.

 

 

Propolis lub kit pszczeli jest kleistą, brązową mieszanką, którą pszczoły wytwarzają z wielu substancji pochodzenia roślinnego i nie tylko. W odróżnieniu od wosku pszczelego, który jest stosowany do uszczelniania większych otwartych przestrzeni, propolis jest zazwyczaj stosowany do mniejszych otworów. Spełnia także rolę bakteriobójczą w ulu.

 

 


  • Właściwości

    Właściwości przeciwrakowe

     

    Według badania opublikowanego w lutym 2004 r. w czasopiśmie American Journal of Biochemistry and Biotechnology, propolis zawiera terapeutyczne związki, które zabiją MCF-7 – komórkę raka piersi. Po podaniu ekstraktu propolisu, 13% komórek raka u wolontariuszy zostało wyeliminowanych w przeciągu 24 godzin. Późniejsze, niepowiązane badanie opublikowane w listopadowym wydaniu BMC Complementary and Alternative Medicine również wykryło, że czerwony propolis chiński (oraz inne produkty pszczele, jak pyłek pszczeli i mleczko pszczele) mogą hamować czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego wywołującego raka.
Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.